Go to content Go to menu

Konsolidacja sposobem na wyjście z długów

poniedziałek, kwiecień 29, 2019

Kredyt konsolidacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób które zaciągnęły już kilka kredytów i przestają rządzić sobie z ich spłatą. Konsolidacja to połączenie kilku raz w jedną zazwyczaj mniejszą niż suma wszystkich wcześniejszych rat, więcej szczegółów znajdziesz na www.ekredytowo24.pl. Mimo tego że konsolidacja wydaje się być faktycznie świetnym sposobem na wyjście z długów, powinniśmy to dokładnie przemyśleć gdyż zamiast pomóc kredyt ten może wciągnąć nas w jeszcze większe tarapaty finansowe.

Jeżeli zaciągnęliśmy już kilka kredytów a także kartę kredytową i debet na koncie , a do tego jeszcze spłacamy raty za mieszkanie, samochód oraz kupno nowej pralki, doskonale wiemy jak trudno zarządza się wówczas domowymi finansami. Doskonale wiemy że nie możemy zrezygnować z bieżących najpotrzebniejszych rzeczy na skutek czego przestajemy regularnie spłacać raty. Naprzeciw naszym potrzebom wychodzą banki oferując nam swój produkt jakim jest konsolidacja kredytu. W przypadku tego kredytu nie dostaniemy do ręki pieniędzy natomiast bank spłaci wszystkie nasze kredyty zaciągnięte w innych bankach. Niektóre banki oferują nam również wyższą kwotę kredytu niż nasze długi wówczas część tych pieniędzy będziemy mogli przeznaczyć na inny cel. Nie jest to jednak żaden bonus od banku ale nowy dług który będzie podlegał spłacie.

Dla kogo konsolidacja
Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla określonej grupy osób i nie każdy powinien decydować się na jego zaciągnięcie. Z tego rozwiązania mogą korzystać osoby które mają zaciągnięte kredyty i ciężko jest nam je spłacać, poprzez pogorszenie się naszej sytuacji finansowej. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że podobnie jak w przypadku zaciągania innych kredytów również w tym bank będzie sprawdzał naszą zdolność kredytową, sprawdzi zatem ile wynosi cały nasz dług i czy dotychczasowe raty spłacaliśmy w terminie, a także weźmie on pod uwagę wysokość naszych dochodów. Ja weźmy celem konsolidacji jest połączenie naszych zobowiązań w jedną zazwyczaj niższą ratę. Niestety w tym celu bank wydłuży jednak okres spłaty kredytu.

Jakie zobowiązania możemy skonsolidować
Każdy bank sam określi które zobowiązanie nadaj się do konsolidacji. Zazwyczaj banki biorą jednak pod uwagę wszystkie rodzaje zadłużeń od kredytów mieszkaniowych, samochodowych, hipotecznych, przez gotówkowe aż po chwilówki pożyczki ratalne oraz debety na rachunku osobistym.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych
- gotówkowe – rzeczywiste oprocentowanie jest tu zbliżone do tego z tradycyjnych kredytów gotówkowych

- hipoteczne – oprocentowanie jest zdecydowanie niższe niż w przypadku kredytów gotówkowych.