Go to content Go to menu

Z pewnością każdy kierowca marzy o tym, aby być w posiadaniu bezawaryjnego samochodu. Dość często może dochodzić do sytuacji, że upatrzone auto jest niestety za drogie. Na jakie rozwiązanie w tym przypadku warto się zdecydować? Przede wszystkim będzie to dotyczyć oferty banków, które są w stanie zaproponować różnego rodzaju kredytu na samochód. Dotyczyć to może zarówno zabezpieczenia jak i jego braku.

Charakterystyka tych dwóch rozwiązań może oczywiście się znacząco różnić. W odniesieniu do kredytu samochodowego to właśnie on może zostać tylko i wyłącznie przeznaczony jako zakup pojazdu. Na czym to polega? Warto mieć świadomość tego iż to będzie się wiązać z każdym pojazdem silnikowym, a dotyczyć to może innych samochodów, motocykli, ciągników. Jeśli chodzi o kwotę kredytu to tak naprawdę będzie ona dowolna. Biorąc pod uwagę najwyższy czas spłaty takiego rozwiązania to można mieć do czynienia z terminem 10lat. Banki są w stanie korzystać z różnego rodzaju zabezpieczeń biorąc pod uwagę spłatę kredytu odnoszących się do przewłaszczenia, depozytu karty pojazdu, zestawu rejestrowego. Bez zabezpieczenia kredyt gotówkowy na samochód jest zdecydowanie inny. Warto mieć świadomość tego iż to jest pożyczka gotówkowa, która będzie dotyczyć zaciągnięcia go w obojętnie jakim banku z przeznaczeniem na dowolny cel. Spłata kredytu winna zostać ustalona z instytucja finansową, gdzie taki kredyt zostanie zaciągnięty. Jeśli chodzi o wysokość zaciągniętego kredytu warto powiedzieć o uzależnieniu od dochodów kredytobiorcy. Na pewno osoba, która odpowiada za udzielanie kredytu zobowiązana jest do tego, aby dokonać obliczeń odnośnie zdolności kredytowej. Jeśli chodzi o wzięcie kredytu to tak naprawdę znaczenie na to jaka kwota zostanie spożytkowana nie będzie brana pod uwagę. Gotówka może zostać otrzymana bezpośrednio na konto lub do ręki. Na pewno taka rzecz jest najszybszym sposobem na otrzymanie ekspresowej gotówki. Jakie dokumenty są najbardziej potrzebne do zaciągnięcia takiego kredytu? Wystarczająco może być dowód osobisty oraz zaświadczenie o zarobkach. Zarówno w przypadku jednego i drugiego rozwiązania mogą występować plusy oraz minusy. Z decyzją o zakupie samochodu warto poczekać do początku nowego roku. Właśnie w tym czasie uda się liczyć na różnego rodzaju obniżki kredytów samochodów oraz odpowiednie promocje. Decydując się na zakup samochodu konieczne będzie to, aby porównać oferty banków, a także zadecydować czy lepszy będzie ten gotówkowy lub samochodowy. Jaka występuje tutaj istotna różnica? Przede wszystkim kredyt samochodowy w odniesieniu do gotówkowego składa się z mniejszego oprocentowania. Taki wynik może dotyczyć wahania pomiędzy 7% a 20%. Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy to będzie się zaczynać od co najmniej od 20%. Dzieję się dlatego ponieważ kredyty samochodowe składają się z zabezpieczenia dodatkowego jako postać zarejestrowania auta. Jak sprawa się przedstawia w odniesieniu do kredytu gotówkowego? To właśnie klient od samego początku jest właścicielem samochodu. Decydując się na trochę droższy kredyt gotówkowy można go wziąć na obojętnie jaki cel, a dzięki temu można nastąpi uniknięcie samego zabezpieczenia.

Z pewnością klient bezpośrednio przed wybraniem konkretnej oferty oraz specyficznego banku winien się w sposób szczególny zastanowić nad tym, jaki cel będzie dotyczyć przeznaczonych pieniędzy oraz co będzie najbardziej istotne. Wahania mogą dotyczyć oczywiście niskiego oprocentowania, szybkie uzyskanie pieniędzy oraz pozostanie właściciel samochodu.