Go to content Go to menu

Środki na bieżące wydatki, czyli kredyty gotówkowe

poniedziałek, październik 22, 2018

Kiedy kwota wydatków przekracza posiadane środki finansowe, to można oszczędzać i poczekać ze sfinalizowaniem kupna towaru, czy usługi. Czasem jednak nie możemy czekać lub po prostu bardzo zależy nam na nabyciu dobra, czy skorzystania z usługi w danej chwili. Dlatego też wtedy trzeba skorzystać z rozwiązania, jakim jest pożyczenie pieniędzy. Nie jednym, ale za to bardzo popularnym sposobem zdobycia środków w ten sposób są kredyty gotówkowe, które w swojej ofercie posiada praktycznie każdy bank i należą one zresztą chyba do jednych z najpopularniejszych produktów bankowych, więcej o pożyczaniu przeczytasz także na portalu gotowkowapomoc.net/.

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze oferty?
Szukając korzystnych ofert kredytowych trzeba zwrócić uwagę na istotne dla nich cechy. Pierwszorzędne znaczenie maja tu koszty zaciągnięcia takiego kredytu, a więc jego oprocentowanie oraz inne opłaty manipulacyjne. Różnice pomiędzy poszczególnymi bankami nie są może kolosalne, ale jedna k występują i dobrze wybierając, można natrafić na kredyt naprawdę tani. Oprócz tego znaczenie dla wygody spłaty kredytu ma też wysokość rat oraz ich rozłożenie w czasie. Ilość rat może być różna i może to być kilka, a może to być kilkadziesiąt rat – w zależności o wysokości kredytu. Wysokość rat może być stała,  ale można się spotkać również z ofertą rat malejących. Wtedy największe są pierwsze raty, a wraz z upływem czasu ich wysokość maleje.

Oprócz cech samego kredytu trzeba też zwrócić uwagę na to ile formalności trzeba załatwić przy staraniu się o niego. Niektóre kredyty można uzyskać nawet przez internet, wypełniając odpowiednie formularze. W przypadku innych trzeba udać się do banku i przedstawić stosowne dokumenty, takie jak zaświadczenie od pracodawcy potwierdzające wysokość dochodów, czy też zgodę współmałżonka. Czasem wymagane jest również odpowiednie zabezpieczenie kredytu, którym może być zastaw, poręczenie innej osoby, która zobowiąże się spłacać go, gdyby nie mógł tego zrobić kredytobiorca, czy też coraz powszechniejsze ubezpieczenia kredytu. Z reguły jest tak, że im większe ryzyko dla banku, czyli im większa kwota kredytu, tym niezbędnych formalności jest więcej i trzeba posiadać dobre zabezpieczenie kredytu, które będzie stanowiło dla banku dobrą gwarancję

Jak zwiększyć swoje szanse  
Choć kredyty gotówkowe, szczególnie te na mniejsze kwoty nie są obwarowane jakimiś trudnymi warunkami, to z pewnością istnieją sposoby, aby szanse otrzymania  kredytu zwiększyć. Jednym z nich jest z pewnością posiadanie już wspomnianych dobrych zabezpieczeń kredytu. Inny, ale bardzo ważny, jeżeli nie kluczowy sposób, to posiadanie dobrej historii kredytowej w Biurze Informacji kredytowej. Jeżeli wcześniejsze zobowiązania spłaciliśmy terminowo, to będziemy pewniejszym partnerem dla banku i będzie on miał do nas większe zaufanie, a co za tym idzie chętniej udzieli nam kredytu. Są to czasem konieczne, a czasem pomocne warunki, których spełnienie znacznie zwiększa nasze szanse na otrzymanie upragnionych środków i cieszenie się z możliwości ich wykorzystania na zaplanowane lub niezaplanowane wydatki w gospodarstwie domowym.

Czy warto skorzystać z lokaty?

czwartek, sierpień 30, 2018

Zapewne każdy z nas decydując się na oszczędzanie, zadaje sobie pytanie czy lokata się opłaca. W tym przypadku odpowiedź jest bardzo prosta. A dlaczego nie? Jak się okazuje zakładając lokatę tak naprawdę nic nie tracimy a możemy tylko zyskać. Zanim jednak ostatecznie zdecydujemy się na jej założenie, dowiedzmy się jak najwięcej na temat zasad jej funkcjonowania i działania po to abyśmy później nie byli zdziwieni że coś możemy zrobić a coś nie. Pamiętajmy o tym, że jeżeli tylko mamy określoną kwotę pieniędzy które są nam w obecnej chwili nie potrzebne warto jest wówczas zdecydować się na założenie lokaty, trzymanie tych pieniędzy na nieoprocentowanych kontach jest po prostu nieopłacalnym rozwiązaniem. Jak się okazuje lokata może być dla nas pewnego rodzaju zarabianiem i pomnażaniem swoich pieniędzy dlatego też warto skorzystać z takiego rozwiązania, nawet w sytuacji kiedy nasze oszczędności są niewielkie. Nieważne jakie jest oprocentowanie lokaty. Czy to 3, czy 1,5, czy 6, czy nawet 1% w skali roku. Ważne, że to oprocentowanie jest a nasze pieniądze nie będą leżały bezczynnie. A zatem jeżeli posiadamy pieniądze, które leżą na nieoprocentowanym koncie i których w obecnej chwili nie potrzebujemy to warto lokatę założyć. Dzięki temu za jakiś czas wpadnie nam dodatkowe kilka, kilkadziesiąt, a może nawet i kilkaset złotych? Nie ważne ile, bo liczy się sam fakt. Nawet gdyby to miało być kilka złotych to warto mieć satysfakcję, że to nie my płacimy bankowi, ale bank płaci nam.

Jak się okazuje znaczna cześć Polaków wychodzi z założenia, że zdecydowanie lepiej jest mieć pieniądze na zwykłym koncie ponieważ możemy z nich w każdej chwili skorzystać. Oczywiście zawsze warto mieć odłożoną pewną sumę pieniędzy na tak zwaną czarną godzinę, ale w sytuacji kiedy kwota ta zaczyna opiewać w tysiącach złotych, a my cały czas czekamy na tę przysłowiową czarną godzinę wówczas zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie złożenie lokaty. miej tam środki w granicach rozsądku i pewną bezpieczną nadwyżkę, ale jeśli idzie to już w tysiące złotych to załóż tę lokatę. W dobie bankowości internetowej i mobilnej to zaledwie kilka kliknięć, i możemy zostać posiadaczami lokaty bankowej. Warto to zrobić, ponieważ z pewnością na tym nie stracimy.

Lokaty bankowe.

wtorek, kwiecień 10, 2018

Lokata Mobilna jest ofertą przygotowaną przez Bank BZ WBK. Jest to propozycja z oprocentowaniem wynoszącym 2,50% w skali roku, jaką możemy założyć na 4 miesiące. Na lokatę można wpłacić środki pieniężne od 1000 złotych do maksymalnie 20 000 złotych. Warunkiem niezbędnym, aby można było założyć lokatę jest założenie konta w banku. Najlepszą ofertą jest konto jakie chcę. Jest to jedna z lepszych propozycji jakie można znaleźć na rynku jeżeli chodzi o konta osobiste. Lokatę możemy założyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej. energoLOKATA 3M Gwarantowana została przygotowana przez neoBANK. Klienci, którzy skorzystają z tej oferty mogą liczyć na oprocentowanie 2,40% w skali roku. Jest to lokata jaką założymy na 3 miesiące wpłacając na nią od 1000 złotych do 400 000 złotych. Trzeba być nowym klientem banku, aby móc skorzystać z tej oferty. Nie skorzystamy z niej również bez konta osobistego w banku, lub chociaż trzeba założyć rachunek techniczny. Wszystko można zrobić za pośrednictwem neoBANK24. Maksymalna kwota jaką można wpłacić na wszystkie lokaty w tym banku nie może przekroczyć 400 tysięcy złotych. NeoBank jest jedną z części Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego.

W Idea Banku można znaleźć wiele ofert lokat bankowych. Jedną z nich jest Lokata Cloud z oprocentowaniem wynoszącym 2,32% w skali roku. Jest to lokata jaką można założyć na 3 miesiące. Na depozyt możemy wpłacić od 500 złotych do 1 000 000 złotych. Jeżeli chodzi o oprocentowanie nominalne tej lokaty jest ono równe 2,55% w skali roku. Trzeba mieć założone w banku konto, aby móc założyć lokatę. Idea Bank we wszystkich swoich ofertach lokat bankowych wymaga, aby klient założył najpierw Konto Idealne, a dopiero potem może w pełni korzystać z ofert depozytów jakie ten bank przygotował. Lokata Deklasująca jest ciekawą propozycją depozytu w Banku BGŻOptima. Oprocentowanie na jakie mogą liczyć klienci tego banku jest równe 2,30% w skali roku. Jest to lokata na 3 miesiące. Można na nią wpłacić od 1000 złotych do maksymalnie 100 000 złotych. Lokata Nowa Kasa = Większy Zysk to kolejna z ciekawszych propozycji Plus Banku. Zakładając lokatę na okres trzech miesięcy możemy liczyć na oprocentowanie wynoszące 2,30% w skali roku. Kwota minimalna na tej lokacie to 5 000 złotych, zaś maksymalna 200 000 złotych. Warunkiem skorzystania z oferty jaki stawia bank jest założenie w nim konta osobistego.

Najważniejsze prawa kredytobiorcy

środa, luty 14, 2018

Kredytobiorca pragnący nawiązać dogodną współpracę z bankiem detalicznym lub firmą pożyczkową powinien skupić się przede wszystkim na poznaniu wszystkich przysługujących praw. W artykule otrzymasz listę najważniejszych praw kredytobiorcy w związku z podpisywaniem dowolnej umowy kredytowej. Dzięki temu nie popełnisz kluczowych błędów przy negocjacjach z doradcą kredytowym i ochronisz znacznie lepiej interesy gospodarstwa domowego porady znajdziesz na https://www.ulicafinansowa.pl.

Jakie prawa posiada kredytobiorca w praktyce?
Zaciąganie kredytu gotówkowego w aktualnych warunkach gospodarczych nie jest problematyczne. W dalszym ciągu jednak warto precyzyjnie monitorować umowy z instytucjami finansowymi, a także porównywać nowe możliwości na rynku pożyczek krótkoterminowych. W ten sposób wygenerujesz większe oszczędności przy obsłudze zobowiązania. Do najważniejszych praw kredytobiorcy należy wgląd do wszystkich informacji o kredycie gotówkowym, czy naturalnie innych formach zobowiązania. Chodzi już nie tylko o przekazanie szczegółowych informacji o kosztach całkowitych obsługi zobowiązania, ale o czytelność danych. Jeżeli nie rozumiesz prezentowanych informacji wystarczy poprosić doradcę kredytowego o ich szczegółowe, jasne omówienie. W przeciwnym wypadku masz prawo do wycofania się z podpisania umowy kredytowej, bez żadnych dodatkowych konsekwencji. Kredytobiorca posiada prawo do rozwiązania umowy w przeciągu czternastu dni od jej podpisania, bez podawania przyczyny. Poza tym możesz bez problemu pozyskać formularz umowy kredytowej, aby przeczytać wszystkie warunki w domu. Standardowo doradca w firmie pożyczkowej zachęca kredytobiorcę do natychmiastowego podpisania umowy, co jest próbą nacisku, pewnej manipulacji. Znajomość własnych praw umożliwia w dużym stopniu monitorowanie zachowań doradcy kredytowego i prognozowanie jakości współpracy w dłuższej perspektywie.

Podstawowa ochrona kredytobiorcy i odpowiedzialność za spłatę zobowiązania
Kredytobiorców chroni w dużym stopniu limit ustanowiony na oprocentowaniu nominalnym, a także na kosztach pozaodsetkowych. W obecnych warunkach funkcjonowania firm pożyczkowych nie można zmuszać kredytobiorcy do spłaty zawyżonych wartości pożyczki gotówkowej. W razie wystąpienia podobnego problemu kredytobiorca wchodzi pod ochronę wymiaru sprawiedliwości. W razie większych problemów formalnych z pożyczkodawcą kredytobiorca dysponuje naprawdę pokaźnym arsenałem środków obrony. Warto je wykorzystywać, aby oczyszczać rynek z nieuczciwych podmiotów. Kredytobiorca posiada tak naprawdę sporo praw, a jednocześnie dwa podstawowe obowiązki. To konkretnie spłata podjętego zobowiązania w założonym terminie oraz podawanie bankowi, czy firmie pożyczkowej danych o wartości zabezpieczeń, czy innych wymaganych do określenia ryzyka umowy. Banki detaliczne oraz firmy pożyczkowe funkcjonują w dość trudnym otoczeniu prawnym. Z drugiej strony to otoczenie przyjazne konsumentom. Nie dziwi zatem wyraźny wzrost zainteresowania kredytami gotówkowymi.

Prawo po stronie kredytobiorcy
Prawo w ostatnich latach zmienia się na korzyść kredytobiorców, ale to wcale nie oznacza, że możesz podpisywać dowolną umowę, bez szczegółowej analizy kosztów. Procedura udzielania kredytu gotówkowego z reguły eliminuje błędy ekonomiczne, natomiast formalnych często nie. Im bardziej rozbudowana instytucja finansowa, tym zazwyczaj większy nacisk na dopełnienie wszystkich obowiązków. Firmy pożyczkowe są narażone na negatywne opinie kredytobiorców, szczególnie w przestrzeni multimedialnej, co w wielu przypadkach uniemożliwia wręcz utrzymanie się na rynku.