Go to content Go to menu

Jak można zarobić w banku

wtorek, listopad 5, 2019

Form inwestycji własnych oszczędności jest bardzo wiele. Oczywiście możemy wyróżnić formy bardziej bezpieczne, jak i te bardziej ryzykowne. Zazwyczaj także tak bywa,. iż owe formy ryzykowniejsze, pozwolą nam zdecydowanie więcej zarobić, aniżeli formy bezpieczniejsze z niższym oprocentowaniem. Na jakim poziomie mogą być to różnice i w ogóle z czego skorzystać? Zapraszam do lektury naszego artykułu a także na http://www.finansiera24.pl.

Zacznijmy od charakterystyki poszczególnych form oszczędzania i inwestowania.

Inwestycja w akcje jest jedną z najbardziej ryzykownych jakie są oferowane przez banki. Z założenia niemalże każdy duży bank posiada odpowiednią aplikację maklerską, za której to pomocą i pośrednictwem możemy dokonać zakupu i sprzedaży papierów wartościowych. Jak zdecydowanie zdajemy sobie sprawę, zakup akcji niesie za sobą ryzyko możliwości straty, w skrajnych przypadkach nawet całości zainwestowanych pieniędzy. Pamiętajmy zatem iż jeżeli mamy gotówkę, której nie możemy w żadnym wypadku stracić, nigdy, ale to przenigdy nie inwestujmy i nie lokujmy jej na giełdzie papierów wartościowych.

Zasada ta generalnie tyczy się każdej formy inwestycyjnej. Jeżeli nie możemy ponieść ryzyka straty danej kwoty, nie bierzmy się za jej inwestowanie. Nawet wybierają relatywnie bezpieczne formy oszczędności i inwestycji, gdy nie możemy ponieść owego ryzyka inwestycyjnego, zdecydowanie bezpieczniej owe wolne środki trzymać na koncie lub w gotówce.

I tym sposobem przechodzimy do najbezpieczniejszej formy oszczędzania czyli lokaty bankowej. Charakteryzuje ja wysokie bezpieczeństwo i gwarancja wypłacalności. W skrajnej sytuacji gdyby doszło nawet do bankructwa banku, wówczas jego zobowiązania przejmie inny bank bądź instytucja bankowa. Stąd też lokaty bankowe są najbezpieczniejsza z możliwych inwestycji. Oczywiście owe minimalne ryzyko inwestycyjne obłożone jest bardzo niskim oprocentowaniem na którym nie za wiele będziemy w stanie zarobić. Notabene owe oprocentowanie stanowiące nasz zysk, jest skorelowane i zależne od stóp procentowych. Czym wyższe stopy procentowe tym i oprocentowanie jest wyższe. W Polsce, w okolicy roku 2005 stopy procentowe były na wysokim poziomie, a oprocentowanie lokat bankowych sięgało nawet 8-9%. Sytuacja stopniowo z czasem się zmieniała gdzie stopy procentowe zmalały do poziomu najniższego w ostatniej historii Polski, a tym samym i zarobek na lokatach bankowych stanowi obecnie około jeden do dwóch procent.

Małżeństwo to bardzo poważny krok w życiu, ale zaciągnięcie kredytu hipotecznego to również niezwykle skomplikowana decyzja. W związkach nieformalnych pojawia się pytanie, czy jeszcze przed ślubem warto postarać się o kredyt hipoteczny, aby lepiej wejść we wspólną codzienność. Jak podchodzić do podobnego dylematu?

Stan cywilny nie ma tak wielkiego znaczenia przy analizie kredytowej

Stan cywilny kredytobiorców nie ma w praktyce znaczenia. Główne zalety układu to połączenie dwóch zdolności kredytowej, zsumowanie dochodów netto, co umożliwia kredytowanie znacznie droższej nieruchomości, często w bardziej luksusowej lokalizacji. Partnerzy podejmujący decyzję o wspólnym kredytowaniu odpowiadają za zobowiązanie solidarnie, całym majątkiem, chyba, że podpiszą intercyzę już w ramach małżeństwa. Co to zmienia? Intercyza umożliwia sprawiedliwy podział odpowiedzialności za spłatę w odniesieniu do poziomu zarobku lub ustalenie elastycznych warunków podpisania umowy o kredyt hipoteczny. Poza tym intercyza ogranicza ryzyko przejęcia całego zadłużenia przez jednego z partnerów w przypadku pojawienia się poważnego kryzysu.

Co w przypadku rozpadu relacji?

W kredycie hipotecznym na zasadach nieformalnego związku można ustalić podobne zasady, jakie panują przy intercyzie u małżonków. Jeżeli związek nieformalny się rozpadnie wystarczy procedura odkupienia udziałów, odstąpienia od długów, aby całe zobowiązanie przeszło tylko na jedną osobę. To jednak spore ryzyko, ponieważ niewystarczająca zdolność kredytowa wymaga wniesienia dodatkowych zabezpieczeń. Najczęściej spotyka się sytuację, w której po zakończeniu nieformalnego związku nieruchomość się sprzedaje, aby spłacić bank.

Niższa zdolność kredytowa, a problem kosztów utrzymania

Konkubinat to z reguły nieco niższa zdolność kredytowa. Bank bowiem inaczej analizuje koszty utrzymania gospodarstwa domowego. Oddzielnie dla każdej osoby. Nieformalnego związku nie łączy się w jedno gospodarstwo domowe, chociaż praktyka może pokazywać zupełnie inny obraz. Małżeństwa w dalszym ciągu traktuje się, jako bardziej wiarygodne.

Główne zalety kredytowania w związku nieformalnym:

 • w przypadku rozpadu więzi wystarczy zamknąć tylko kredyt hipoteczny (sprzedaż nieruchomości i spłata banku),
 • połączenie zdolności kredytowych i większy potencjał zadłużenia,
 • sprawiedliwy podział własności dopasowany do poziomu dochodów na życzenie,
 • dwie osoby szybciej osiągają wymagany wkład własny.

Podsumowanie

Związek nieformalny to szansa zaciągnięcia kredytu hipotecznego, praktycznie tak trwałego, jak większość małżeństw.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny…

wtorek, czerwiec 18, 2019

Ciężko jest znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny nie mając do czynienia, na co dzień z produktami finansowymi. Często także osoby poszukujące takiego kredytu nie posiadają zdolności kredytowej, a konsolidacja jest ich jedyną szansą na odzyskanie stabilności finansowej. Warto jednak pamiętać, że każde zapytanie o kredyt w banku jest wykazywane w BIK, co sprawia, że powyżej 3 takich adnotacji kredytobiorca sam przekreśla szansę na kredyt konsolidacyjny, www.ekredytowo24.pl pomoże Ci w szybki i prosty sposób wybrać kredyt.

Jakie banki oferują atrakcyjne kredyty konsolidacyjne?

Obecnie do najczęściej wymienianej oferty należy produkt Alior Bank, którego zaletami jest długi maksymalny okres kredytowania (do 120 miesięcy), opcja wcześniejszej spłaty kredytu czy brak poręczenia. Posiada także wady takie jak brak wakacji kredytowych czy konieczność założenia rachunku osobistego. Oczywiście podane dane to tylko parametry wyjściowe, a warunki kredytu zostaną wskazane dopiero w indywidualnym przypadku. Kolejnym często wskazywanym produktem jest pożyczka konsolidacyjny w Citi Bank Handlowy. Do jej korzyści należy zaliczyć długi okres kredytowania (nawet 120 miesięcy), brak poręczenia oraz dostępność dla nowych klientów. Natomiast wadami są brak wakacji kredytowych, brak możliwości wcześniejszej spłaty kredytu. Tymczasem PKO BP oferuje Mini Ratkę, czyli pożyczkę konsolidacyjną także nawet na okres do 120 miesięcy, udzielaną bez poręczenia, ale z brakiem wakacji kredytowych czy z możliwością wcześniejszej spłaty zadłużenia. Również Bank Pekao oferuje pożyczkę ekspresową z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań w innych bankach. Pożyczka ta może zostać przyznana na okres od 12 - 84 miesięcy z możliwością wcześniejszej spłaty kredytu, ale wymaga założenia rachunku w Banku Pekao oraz nie zapewnia wakacji kredytowych. Kolejnym bankiem z interesującą ofertą jest Eurobank, którego kredyt konsolidacyjny może zostać udzielony na okres od 3 miesięcy do nawet 108, ale jednocześnie umożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych czy wcześniejszą spłatę zadłużenia. Do wad tej propozycji można zaliczyć obowiązek założenia rachunku osobistego w Eurobanku czy przedstawienie zaświadczenia o zarobkach. Kredyt konsolidacyjny znajduje się również w ofercie mBanku, gdzie kredyt może być udzielony bez poręczenia, a kwota maksymalna kredytu jest wysoka (nawet do 150.000 PLN). Wadami tej oferty jest brak wakacji kredytowych oraz możliwości wcześniejszej spłaty zobowiązania. Również BGŻBNP Paribas posiada w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny, który można wcześniej spłacić, nie potrzebuje poręczenia oraz może zostać rozbity na długi okres (do 120 miesięcy), jednakże wymagane jest prowadzenie konta w BGŻ BNP Paribas oraz przedstawienie zaświadczenia o dochodach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty kredytu konsolidacyjnego?

Decydując się na konsolidację zadłużenia warto przejrzeć oferty uwzględniając takie czynniki jak:

 • wysokość oprocentowania;
 • wysokość prowizji;
 • RRSO;
 • wysokość raty miesięcznej;
 • całkowita kwota do spłacenia;
 • dopuszczalna kwota wnioskowania;
 • maksymalny okres spłaty kredytu
 • atrakcyjne warunki jak brak poręczenia czy wakacje kredytowe.

Istotne jest także pytanie, jakie kredyty można skonsolidować. Co do zasady kredyty konsolidacyjne mogą być zaciągnięte na spłatę takich zobowiązań jak:

 • kredyt mieszkaniowy,
 • pożyczka hipoteczna,
 • kredyt gotówkowy,
 • kredyt samochodowy,
 • zadłużenie na karcie kredytowej,
 • debet na rachunku bieżącym,
 • raty za zakup produktów i usług
 • i inne.

Problemem natomiast może okazać się zadłużenie w SKOK’ach i kredyty studenckie, gdyż banki zwykle nie podejmują się konsolidacji kredytów preferencyjnych czy pożyczek pozabankowych.

Konsolidacja sposobem na wyjście z długów

poniedziałek, kwiecień 29, 2019

Kredyt konsolidacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób które zaciągnęły już kilka kredytów i przestają rządzić sobie z ich spłatą. Konsolidacja to połączenie kilku raz w jedną zazwyczaj mniejszą niż suma wszystkich wcześniejszych rat, więcej szczegółów znajdziesz na www.ekredytowo24.pl. Mimo tego że konsolidacja wydaje się być faktycznie świetnym sposobem na wyjście z długów, powinniśmy to dokładnie przemyśleć gdyż zamiast pomóc kredyt ten może wciągnąć nas w jeszcze większe tarapaty finansowe.

Jeżeli zaciągnęliśmy już kilka kredytów a także kartę kredytową i debet na koncie , a do tego jeszcze spłacamy raty za mieszkanie, samochód oraz kupno nowej pralki, doskonale wiemy jak trudno zarządza się wówczas domowymi finansami. Doskonale wiemy że nie możemy zrezygnować z bieżących najpotrzebniejszych rzeczy na skutek czego przestajemy regularnie spłacać raty. Naprzeciw naszym potrzebom wychodzą banki oferując nam swój produkt jakim jest konsolidacja kredytu. W przypadku tego kredytu nie dostaniemy do ręki pieniędzy natomiast bank spłaci wszystkie nasze kredyty zaciągnięte w innych bankach. Niektóre banki oferują nam również wyższą kwotę kredytu niż nasze długi wówczas część tych pieniędzy będziemy mogli przeznaczyć na inny cel. Nie jest to jednak żaden bonus od banku ale nowy dług który będzie podlegał spłacie.

Dla kogo konsolidacja
Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla określonej grupy osób i nie każdy powinien decydować się na jego zaciągnięcie. Z tego rozwiązania mogą korzystać osoby które mają zaciągnięte kredyty i ciężko jest nam je spłacać, poprzez pogorszenie się naszej sytuacji finansowej. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że podobnie jak w przypadku zaciągania innych kredytów również w tym bank będzie sprawdzał naszą zdolność kredytową, sprawdzi zatem ile wynosi cały nasz dług i czy dotychczasowe raty spłacaliśmy w terminie, a także weźmie on pod uwagę wysokość naszych dochodów. Ja weźmy celem konsolidacji jest połączenie naszych zobowiązań w jedną zazwyczaj niższą ratę. Niestety w tym celu bank wydłuży jednak okres spłaty kredytu.

Jakie zobowiązania możemy skonsolidować
Każdy bank sam określi które zobowiązanie nadaj się do konsolidacji. Zazwyczaj banki biorą jednak pod uwagę wszystkie rodzaje zadłużeń od kredytów mieszkaniowych, samochodowych, hipotecznych, przez gotówkowe aż po chwilówki pożyczki ratalne oraz debety na rachunku osobistym.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych
- gotówkowe – rzeczywiste oprocentowanie jest tu zbliżone do tego z tradycyjnych kredytów gotówkowych

- hipoteczne – oprocentowanie jest zdecydowanie niższe niż w przypadku kredytów gotówkowych.

Szybka pożyczka bez BIK.

środa, marzec 6, 2019

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to baza danych o osobach, które korzystają z kredytów i pożyczek bankowych. Dlatego też, udając się po kredyt/pożyczkę do banku musimy mieć świadomość, że na pewno zostaniemy sprawdzeni w tejże bazie. Co innego w przypadku gdy po pożyczkę udajemy się do instytucji pozabankowej, czyli popularnego parabanku, natomiast potrzebując dużej gotówki lepiej sprawdzić kredyty bankowe na kredytomania.eu.

Parabanki nie sprawdzają BIK.

Na pewno zaletą parabanków i oferowanych przez nich szybkich pożyczek, jest fakt, że nie korzystają z bazy BIK. Dlatego też wszyscy ci, którzy nie mogą pochwalić się dobrą historią kredytową chętnie korzystają z pożyczek w parabankach. Oferowane tak zwane chwilówki, cieszą się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Ich wielką zaletą jest bardzo szybki dostęp do gotówki, bo nawet w zaledwie 15 minut. Poza tym formalności ograniczone są do minimum i zazwyczaj wiążą się jedynie z przedstawieniem dowodu osobistego. Można je załatwić w stacjonarne placówce parabanku, a także przez internet i telefon.

Chwilówka na chwilę.

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczkę typu chwilówka możemy wziąć na krótki okres spłaty. Wówczas nie będzie ona dla nas znacznym obciążeniem finansowym. Chwilówki to też stosunkowo niewielkie kwoty, które spłacamy za pomocą jednej raty płatnej w ustalonym terminie. Okres spłaty takiej pożyczki to zazwyczaj od 7 do 30 dni. Każdy dzień zwłoki wiąże się z bardzo wysokimi odsetkami, których na pewno nikt nie chciałby płacić. Niestety parabanki bazują głównie na klientach, którzy mają problem ze zdolnością finansową. Dostępność chwilówek powoduje, że często z nich korzystamy, aby mieć pieniądze na spłatę innych zobowiązań. Niestety w ten sposób popadamy w pętlę zadłużenia z której bardzo trudno się wydostać. Niemożliwość spłacenia chwilówki powoduje, że z dnia na dzień nasze zadłużenie rośnie, a sytuacja finansowa zamiast się polepszać, to diametralnie staje się coraz gorsza. Dlatego też chwilówka nie jest dobrym rozwiązaniem na poważniejsze kłopoty finansowe. Owszem możemy z niej skorzystać, ale tylko wtedy gdy będziemy mieć pewność co do jej terminowej spłaty. Niewątpliwie każde posunięcie trzeba dobrze przemyśleć, a ewentualną umowę dokładnie i bez pośpiechu przeczytać.