Wiele osób wie, jak to jest mieć mało pieniędzy w czasie, kiedy potrzebują każdego grosza, jaki tylko mogą dostać. Potrzebujesz pieniędzy, aby naprawić dom lub kupić nowy samochód, ale co możesz zrobić, jeśli potrzebujesz trochę więcej, by zająć się krótkoterminowymi niespodziewanymi wydatkami? Podczas gdy wiele osób w takich sytuacjach uruchamia rachunki kart kredytowych lub szuka pomocy wątpliwych pożyczkodawców, istnieją inne rozwiązania. Małe pożyczki osobiste – pożyczka, w której pożyczkobiorca nie oferuje zabezpieczeń – są dostępne w renomowanych instytucjach finansowych, a teraz możesz nawet ubiegać się o nie online. Bez względu na pożyczkodawcę, najlepiej będziesz w stanie chronić siebie i swoje interesy – możesz to zrobić, jeśli rozumiesz proces i wiesz, jak taka pożyczka jest zabezpieczona. Wykonanie tych czynności może pomóc ci uzyskać pożyczkę, której potrzebujesz.

Zrozum, jak będziesz oceniany.

Musisz zrozumieć, w jaki sposób Twoje dochody, punktacja kredytowa i inne czynniki zostaną wykorzystane do obliczenia ryzyka związanego z pożyczką (a tym samym stopy procentowej).

Najczęściej stosowana forma oceny kredytowej – punktacja FICO – składa się z ocen opartych na:

  • historii płatności (35%),

  • aktualnej wysokości należności (30%),

  • długości historii kredytowej (15%)

  • rodzajach kredytów, z których korzystałeś (10%)

  • liczby nowych zapytań kredytowych dokonanych ostatnio (10%).

Oczywiście istnieje więcej niż jeden rodzaj punktów kredytowych i mogą się znacznie różnić od siebie. Zrozum te czynniki, zanim uzyskasz ocenę kredytową. Zła ocena kredytowa może skutkować odrzuceniem wniosku lub pożyczkodawca może żądać zapłacenia wyższych odsetek.

Pomyśl o ustaleniu wyniku kredytowego przed złożeniem wniosku o pożyczki osobiste. Chociaż możesz poprawić swój wynik kredytowy, spłacając wierzycieli, nie wszystkie metody wymagają wydawania pieniędzy (a przecież to właśnie jest to, czego potrzebujesz teraz). W niektórych przypadkach możesz poprawić swój wynik, biorąc dodatkowe linie kredytowe. Możesz skonsultować się ze specjalistą ds. Finansów w swoim banku, aby uzyskać poradę, jak zwiększyć swój wynik.

Rozejrzyj się za pożyczką, która pasuje do twoich potrzeb. W szczególności należy ocenić aktualne rynkowe stopy procentowe. Kiedy wiesz, jak zwiększa się twój kredyt, spójrz na najlepsze rynkowe stopy procentowe dostępne i wykonaj kilka podstawowych obliczeń, aby zobaczyć RRSO lub stopy procentowe, do których się kwalifikujesz.

Warunki pożyczki będą różne dla każdego pożyczkodawcy, więc upewnij się, że możesz porównywać je właściwie. Na przykład niektórzy mogą mieć niższe oprocentowanie, ale żądają spłaty pożyczki w dłuższym czasie.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.