Osoby, które zastanawiają się nad zaletami i wadami kredytów gotówkowych coraz częściej muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w centrum ich zainteresowania rzeczywiście znajduje się najlepsze z możliwych rozwiązań. Pytanie nie jest przy tym wcale nieuzasadnione, konkurencją dla kredytu okazuje się bowiem karta kredytowa.

Dlaczego warto zainteresować się kartą kredytową?

Tym, co sprawia, że karta kredytowa budzi coraz większe zainteresowanie ze strony nabywców wydaje się być przede wszystkim jej dostępność. Polecają ją niemal wszystkie instytucje finansowe, a ubieganie się o nią jest znacznie mniej skomplikowane niż ma to miejsce wówczas, gdy zależy nam na kredycie. W sytuacji, w której w centrum naszego zainteresowania znajduje się kredyt gotówkowy bank długo sprawdza, czy zasługujemy na zaufanie z jego strony. Gdy jednak chcemy zaopatrzyć się w kartę kredytową, możemy sięgnąć po nią niemal natychmiast po zadeklarowaniu woli jej posiadania.

Innym atutem karty kredytowej jest intuicyjny sposób korzystania z niej. Zazwyczaj jest ona powiązana z naszym rachunkiem oszczędnościowym, dzięki czemu nie tylko zawsze jest pod ręką, ale również w każdej chwili możemy kontrolować jej stan. Oczywiście, łatwość jej użycia wiąże się także z pewnym ryzykiem, może bowiem doprowadzić do błyskawicznych, ale jednocześnie nieodpowiedzialnych transakcji, które będą w stanie przynieść nam znacznie więcej strat niż korzyści.

Jeszcze innym atutem karty kredytowej jest możliwość skorzystania z okresu bezodsetkowego, o którym nie ma mowy wówczas, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się kredyt gotówkowy. Bank zazwyczaj pozwala nam na korzystanie z tego wsparcia bez opłat lub jedynie z uwzględnieniem symbolicznych kosztów, jeśli więc umiejętnie korzystamy z karty kredytowej, możemy oddawać do banku dokładnie taką kwotę, jaka została przez nas pożyczona.

Kredyt gotówkowy a karta kredytowa

Z posiadaniem karty kredytowej wiąże się szereg korzyści, można więc zadać sobie pytanie o to, czy zaciąganie kredytu gotówkowego ma w ogóle sens. Okazuje się, że liczba jego zwolenników wcale nie spada, a osoby, które dysponują kartami kredytowymi, wcale nie stronią i od tego zobowiązania.

O przewadze kredytu gotówkowego nad kartą kredytową możemy przekonać się w tym samym momencie, w którym czeka na nas większy wydatek, a my mamy świadomość tego, że spłacenie zobowiązania nie będzie możliwe bez przekroczenia okresu bezodsetkowego. W takim przypadku korzystanie z karty wiąże się naprawdę duży obciążeniem, oprocentowanie kredytu gotówkowego jawi się zaś jako zdecydowanie bardziej korzystne.

Okazuje się przy tym, że uzyskanie atrakcyjnie oprocentowanego kredytu gotówkowego nie jest już tak trudne, jak miało to miejsce przed kilku laty. Jeśli na wsparcie liczymy w naszym macierzystym banku może okazać się, że pieniądze otrzymamy nawet tego samego dnia, ponieważ zaś kredyty przyznawane są na dowolny cel, starając się o nie, nie musimy tłumaczyć się z naszych wydatków. Co więcej, większa formalizacja wcale nie musi być uważana za zjawisko negatywne, wypełniając wniosek kredytowy mamy bowiem czas zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście potrzebujemy wsparcia finansowego, a jego wysokość jest na tyle duża, aby można było bez obaw przystąpić do spłacania kolejnych rat.

Coraz częściej możemy zatem usłyszeć o tym, że karta kredytowa i kredyt gotówkowy nie stanowią dla siebie konkurencji. Bardziej rozsądne wydaje się zatem postrzeganie ich w kategoriach rozwiązań, które wzajemnie się uzupełniają i umiejętnie wykorzystywane ułatwiają nam życie.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.