Czym jest kredyt w rachunku kredytowym?

Jednym z kredytów z jakich możemy skorzystać jest kredyt w rachunku kredytowym. Jest to rodzaj kredytu, który do tego, aby istniał musi mieć otwarty odrębny rachunek. Na tymże rachunku będą dokonywane przeksięgowania i wszelkie dyspozycje. Kredyty jakich udziela się w ramach rachunku kredytowego przyznawane są na krótki lub średni termin spłaty. Mając oddzielny rachunek dla każdego z kredytów można go bez najmniejszego problemu monitorować i sprawdzać jego spłaty. Pozwala to na pełną kontrolę kredytu przez bank. Kredyt w rachunku kredytowym jest kredytem, przy którym musi być otwarty rachunek kredytowy. Jego spłata ma miejsce poprzez obciążenie rachunku oszczędnościowo rozliczeniowego osoby starającej się o kredyt. Obecnie jest to jedna z bardziej popularnych form kredytowania. Wiele osób właśnie na taki kredyt się decyduje, gdyż jest on łatwy w obsłudze, jest na jasnych warunkach i nie wymaga szeregu formalności jak to się ma w przypadku wielu innych kredytów.

W jakiej formie udziela się kredytu w rachunku kredytowym?

Kredyt w rachunku kredytowym może być udzielany jako kilka różnych kredytów. Jest nimi między innymi kredyt docelowy. Jest on przeznaczony na finansowanie jednej danej inwestycji lub też transakcji. Drugim rodzajem kredytu w rachunku kredytowym jest kredyt na wymagane zobowiązania. Jest on udzielany na kilka miesięcy i zazwyczaj się go nie odnawia. Jego zaciągnięcie zazwyczaj jest spowodowane chęcią uregulowania innych zobowiązań. Kredyt w rachunku kredytowym może być również udzielany jako kredyt kasowy. Udziela się go w sytuacji, kiedy chwilowo zabraknie nam pieniędzy. Ten rodzaj kredytu może być również udzielny w rachunku bieżącym. Tutaj bank upoważnia osobę biorąca kredyt do wypłacenia pewnej kwoty. Jest to forma kredytu udzielanego na krótki odcinek czasu i zazwyczaj trzeba go spłacić w ciągu kilku dni. Kredyt kasowy w rachunku kredytowym też jest udzielany na krótki odcinek czasu i pieniądze można otrzymać niemal w ekspresowym tempie.

Kredyt sezonowy i linia kredytowa.

Kredyt w rachunku kredytowym może być udzielony również jako kredyt sezonowy. W tym przypadku za pieniądze finansuje się potrzeby jakie pojawiły się przez przesunięcie wpływów, które spowodowane są specyfiką usług i innych świadczeń. Ten rodzaj kredytu najczęściej udzielany jest w mniejszych firmach i spłaca się je w określonym czasie, ale na uprzywilejowanych warunkach. Jest to uzależnione od oferty konkretnego banku. Kredyt w rachunku kredytowym może zostać udzielony również w formie linii kredytowej. Daje to możliwość udzielenia kredytobiorcy kredytu na określony limit kwotowy. Taki limit jest dokładnie wskazany w umowie jaką zawieramy z bankiem. Takie kredyty można zaciągać na wiele różnych celów i w różnych terminach. Jak widać jest wiele form kredytu w rachunku kredytowym. Zasada jest zawsze jednakowa, musi być otarty oddzielny rachunek, aby można było kontrolować dany kredyt.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.