Kiedy uświadamiamy sobie, że posiadamy zbyt wiele zobowiązań finansowych i coraz większą trudność sprawia nam utrzymanie nad zobowiązaniami takimi kontroli, warto zastanowić się nad połączeniem wszystkich zaciągniętych kredytów w jeden, wspólny kredyt. Taki kredyt, nazywamy konsolidacyjnym i jest to nic innego, jak alternatywa dla wielu zobowiązań kredytowych. Konsolidacja, jest innym, jak połączeniem już istniejących zobowiązań w jeden kredyt. W ten sposób, unikniemy spłacania rat za wszystkie posiadane kredyty, zamieniając raty te w jedną. Analogicznie, konsolidacji ulega także i zmiana oprocentowania. Kiedy wszystkie, dotychczasowe zobowiązania finansowe zostają sprowadzone do jednej tylko raty. Stąd też, pochodzi samo słowo konsolidacja, które oznacza tyle, co: zespolenie, połączenie, czy utwierdzenie. W ujęciu typowo ekonomicznym, konsolidacja, przekłada się na połączenie w jedną całość kilku zobowiązań finansowych jednocześnie. Najczęściej, konsolidację, obserwuje się właśnie w przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy. 

Poprzez kredyty gotówkowe konsolidacyjne, dochodzi do uzyskania atrakcyjnego oprocentowania, skorzystania z możliwości otrzymania jednej tylko raty płaconej każdego miesiąca, a czasem nawet i szansę na zdobycie dodatkowych pieniędzy, kiedy np. spłacimy kredyt wcześniej niż zostało ustalone z bankiem. Wszystko to, jest możliwe do uzyskania. Przede wszystkim, konsolidacja to połączenie wszystkich dotychczasowych rat w tylko jedną, co jest przede wszystkim dużym udogodnieniem i najzwyczajniej w świecie, wygodą. Po drugie, ustalenie jednej tylko raty, eliminuje odsetki z oprocentowania; płacimy odsetki z tylko jednej raty, a nie z kilku dotychczasowych rat kredytu. Po trzecie zaś, wiele banków, przewiduje zwrot pieniędzy z odsetek kredytu bankowego, jeżeli zdoła spłacić raty za kredyty szybciej niż w czasie, jaki został przez niego zadeklarowany w umowie podpisanej z bankiem. Jest to praktyka dość częsta. Warto zatem zasięgnąć w banku informacji, czy istnieje taka właśnie możliwość podczas podpisania umowy kredytowej. 

Konsolidacja, pozwala zatem obniżyć swoje miesięczne zobowiązania poprzez połączenie dotychczasowych wydatków w jedną ratę. Dodatkowo, poprzez konsolidację, zwykle możliwe staje się także rozłożenie wydatków na dłuższy czas kredytowania, co mogłoby nie być możliwe w sytuacji nie połączenia kredytów w jeden, konsolidacyjny. Bardzo często, nie jest za takie przedsięwzięcie pobierana prowizja, a skonsolidowaniu, przeprowadzone mogą być nawet zadłużenia współmałżonka.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.